2009 December

- Martin "Marys" si kupuje svoje prvé bicie, Amati, a plánuje s Dušanom "Qcko" a Romanom "Romanko" uskutočniť skromnú -jam session- v útrobách suterénu jeho rodinného sídla v Beluši. Problém nastáva, keď Marys zistí, že k jeho takmer novým bicím nebola pribalená šľapka na kopák.

2010 Január

- Marys dodatočne prikupuje šľapku a zvoláva prvú neoficiálnu skúšku kapely Ugandské netopiere (o názve bolo rozhodnuté ešte pred samotným vznikom kapely a len jeden z členov zoskupenia pozná jeho skutočný pôvod a význam), v zložení Qcko, Marika "Čajík", so svojimi vlastnými elektrickými gitarami, a Romanko, ktorý síce vlastní akustickú gitaru, no tá mu v tej chvíli veľmi platná nie je.

- Provizórne priestory v pivnici rodinného domu sa zdajú nepostačujúce a preto sa začína uvažovať nad novým pôsobiskom. Riešenie z hektickej situácie nachádza Marys-ov otec, ktorý ponúka svojmu synovi väčšie priestory na sebarealizáciu v inej časti pivnice rodinného domu.

2010 Február

- Romanko si kupuje elektrickú gitaru Cort KX5.

- Začína sa generálne upratovanie novej skúšobne Ugandských netopierov. Vypratávanie nahromadeného bordelu, maľovanie, izolácia, podlahové krytie. Krvi a hlavne potu na litre.

- Napriek tomu, že kapela neskúša, vznikajú v jej repertoári skladby Red Shoes, Glasses of Rain, či Angels-devils, Making Love.

2010 Marec

- Prebiehajú finišujúce práce na novej skúšobni.

- Čajík prehodnocuje svoje priority a zisťuje, že by časovo nezvládla účinkovanie v kapele, a tak Ugandské netopiere opúšťa.

- 20.3.2010 prebieha prvá oficiálna skúška kapely v zložení Marys, Qcko a Romanko už v novej skúšobni. Tento deň bol zvolený za oficiálny dátum vzniku kapely Ugandské netopiere.

- Zoskupenie nacvičuje ich vlastné tri pesničky a zohráva sa prostredníctvom -cover verzií- piesní od skupín Horkýže Slíže, Iron Maiden a i.

2010 Apríl

- Kapela skúša, driluje, zohráva sa. Nacvičujú sa hlavne tri existujúce piesne a k nim pribúdajúce nie príliš úspešné nové vlastné skladby, či prerábky existujúcich piesní. Pamätná je najmä veľkonočná skúška, počas ktorej sa dosýtosti hodovalo a ktorá sa nadmieru vydarila aj po zvukovej stránke.

- Qcko vyvýja prvotné verzie oficiálnych webstránok Ugandských netopierov.

2010 Máj

- Do repertoáru kapely pribúda nová pieseň Bite.

- Pomaly sa začína uvažovať nad riešením zatiaľ absentujúceho vokálu. Veľmi pomaly.

2010 Jún

- Vzniká nová, optimistickú náladu produkujúca pieseň Oxymoron.

- Marys praská svoj prvý činel, z Qck-a sa stáva inžinier, na trojmesačné výročie kapely je vyhotovená nová verzia pôvodnej webstránky v dvojjazyčnom, slovensko-anglickom vyobrazení a všetci členovia sa tešia na veľké letné skúšanie, trénovanie a novú tvorbu.

2010 Júl

- Veľké skúšanie neprebieha úplne podľa predstáv. Napriek prázdninovému obdobiu si na seba členovia nedokážu nájsť toľko času, koľko predpokladali.

- Na nácvikoch sa stále častejšie objavuje v úlohe diváka Ľubomír "Ľubo".

- Dochádza k objednávke malého mixážneho pultu a mikrofónu, potreba speváka je stále urgentnejšia.

- Do repertoáru kapely sa pridáva pieseň Sunlight.

2010 August

- Pôvodné skladby Ugandských netopierov vítajú medzi seba nových kamarátov, Crime a Valse till Death.

- Spevák a objednané vybavenie v nedohľadne, tak sa len skúša a skúša do zblbnutia.

2010 September

- Mixpult a Mikrofón konečne nachádzajú cestu do skúšobne.

- Qcko si kupuje svoju prvú basgitaru.

- Novým členom kapely sa akýmsi prirodzeným spôsobom stáva Ľubo, ktorý obsadzuje pozíciu dočasného speváka a učí sa hrať skladby Ugandských netopierov na Qcko-vej elektrickej gitare.

- Je uskutočnená pamätná vokálová nahrávka skladby Sunlight, ktorá je ale z dôvodu ochrany autorských práv, technických príčin a zachovania vážnej tváre kapely nepublikovateľná.

- Vzniká nová skladba In Row.

- Marys, čím ďalej, tým nespokojnejší so svojim aparátom a čím ďalej, tým spokojnejší so samým sebou si objednáva nové bicie.

2010 Október

- Vznikajú nové -half cover- skladby On and Off Again a Path.

- Verejnosti sú na veľkú požiadavku sprístupnené nové videá zo skúšobne Ugandských netopierov. Sú to zároveň posledné nahrávky z tzv. -predrevolučnej éry- kapely.

- Marys-ovi sú dopravené nové bicie Sonor Force 507, čo anticipuje nové obdobie -najmä technického- rozvoja Netopierov.

- Do majetku skupiny sa razom zaraďuje Yamaha Stagepass 500 na úkor toho, že jednotliví členovia začínajú hladovať, prípadne si odopierať iné pôžitky.

2010 November

- Popri vylepšovaní zvukovej výbavy kapela hýri kreativitou. Vznikajú nové veci, ako Fantasy, Us, či Hope.

- V rámci progresu dochádza aj k skupinovému foteniu v lokalite Považských strojární.

- Prebiehajú prvé úvahy o novej webstránke. Podmieňujúcim faktorom ostáva optimálne zloženie a objavenie vokálu, ktorým by sa Netopiere naozaj chceli prezentovať.

- Aby nebol chamtivý a majetnícky, Qcko predáva svoju elektrickú gitaru a Ľubo tým pádom prichádza o hudobný nástroj. Romanko si zase na druhú stranu našetril na efekt Boss Overdrive, ktorým začal ohúrovať úzke okolie.

2010 December

- Marys skúša hrať na bicích novými tlmiacimi paličkami a metličkami, Romanko si mamonársky prikupuje ďalší efekt, Small Stone, zo skúšobne je odstránená interne slávna Rezonančná skriňa.

- Ľubo si síce kupuje vlastnú elektrickú gitaru, no z dôvodu pretrvávajúcich nezrovnalostí v hraní a nekompatibility v otázke štýlu je krátko pred Vianocami požiadaný o dôstojný odchod z kapely. Na jeho miesto je v ten istý deň prizvaný Andrej "Aďo", ktorý ihneď ohúri členov svojim potenciálom, hudobným zmýšľaním a gitarou Ibanez GRG s kombom Line6.

- Ugandské netopiere na neurčitú dobu pozastavujú tvorbu vlastných piesní a začínajú sa zohrávať s novým spoluhráčom.