2013 Január

- Napriek snahám objaviť sa už v januári sa to  Tii  nedarí, a tak sa drží svojho predsavzatia neprísť na skúšku skôr než zíde januárový sneh. Netopiere sú zatiaľ zavreté v skúšobni a kuchtia v hudobnom kotlíku niečo dobré. Ostatné informácie sú utajené, prípadne žiadne nie sú.

2013 Február

- Február nadväzuje na januárový rytmus. Popri stále väčšej popularite hrania Worms: Revolution sa štyria testosterónom obdarenejší členovia rozhodnú porodiť bočný punkový projekt s názvom Ballista Squad, korunovaný Qcko-vým vokálom v zmysle skúšobňou -preverených hitov- ako Do obchodu nechoď, , Tenká hranica, Kohútik, Mamonár, či Sušil si vajcá.

- Romanko na mesiac zostavu opúšťa a vydáva sa na strastiplnú cestu za hľadaním zmyslu života do krutej varšavskej divočiny. Paradoxne sa v posledný februárový víkend na scéne objavuje Tia a dodáva nový impulz plánovanému projektu, o ktorom akože nikto nič nevie. Hniezdo Netopierov začína hýriť aktivitou.

2013 Marec

- Marec sa stáva nečakane najchladnejším mesiacom celej zimy. Slovensko dokonca zažíva bielu Veľkú noc. To len na margo počasia.

- U Netopierov vládne dobrá nálada a napriek tomu, že sa skupina ani raz nezíde v kompletnom počte, trénuje sa čo to dá. Tia sa zúčastní na dvoch prvých skúškach v mesiaci, no po tom, čo sa Romanko vráti z exilu, už jej termíny nevyhovujú. Jednoducho sa títo dvaja asi nechcú vidieť.

- Vznikajú dve úpravy kapelných pesničiek. Z Qcko-vej skladby Addiction sa po zmene textu stáva Always a Marys-ove Distances dostávajú novú podobu jednej z prvých skladieb, Angels, Devils - Making Love. Na začiatok mája je naplánovaný koncert, na ktorom Netopiere sľubujú nemalé prekvapenie.

2013 Apríl

- Apríl ubehne ako voda. Dolaďujú sa posledné detaily veľkého prekvapenia, skúša sa, nahráva sa, testuje sa všetko možné aj nemožné, kapela funguje ako jeden hnací motor a aj napriek osobným, či osobitým záležitostiam jednotlivých členov, pôsobia Netopiere najkompaktnejším dojmom v histórii.

2013 Máj

- Veľké prekvapenie je na svete! 11.5.2013 je dátum vydania prvého albumu Netopierov zhotoveného na vlastné náklady kapely a prezentovaného na dlho očakávanom koncerte v považskobystrickom B2 klube. Krstným otcom sa stáva majiteľ klubu Štefan Bede, špeciálnym hosťom vystúpenia je kapela Final Decade a Netopiere hrajú kompletný album s bonusmi a nečakanými prídavkami až do neskorých hodín.

- Po koncerte sa banda mierne roztriešti, okrídlenci sa začínajú sústrediť na finiš školských, či pracovných povinností. Qcko úspešne zvláda firemný audit a na rok má vystarané, z Marys-a sa stáva inžinier a takisto má postarané - o zábavu spojenú s behaním po úradoch.

- Napriek tomu sa plánujú koncerty na leto a premýšľa sa nad novými skladbami, či prerábkami. Skôr individuálne, než v rámci celej kapely, no predsa. 

2013 Jún

- Jún pokračuje v májovom trende, Tia končí svoj ďalší prvý ročník a nikomu sa neukazuje na oči, Aďo s Romankom takisto finišujú školu, no kapelu bokom nedávajú, Marys si úspešne nenachádza prácu a Qcko pri hode piestom takmer prichádza o ukazovák ľavej ruky.

- Popri všetkej fyzike a energetických bilanciách Aďo aj zabúda, že vrcholí jeho devätnásty rok života, Romanko si naopak uvedomuje, že starne a žiada si zmenu z infantilného oslovenia na seriózne chlapské meno, Roman.

2013 Júl

- Sú tomu skoro 3 mesiace, čo sa Tia opäť neráčila ukázať na skúške. Netopiere seriózne začínajú zvažovať, že by pokračovali bez nej v rámci zoskupenia Ballista Squad, prípadne, že začnú hľadať nový vokál. Zatiaľ rozširujú repertoár štvorčlenného sideprojektu o cover kúsky Breaking the Law, Jogín, či Obesil sa mu brat.

- Z osobného hľadiska sú skúšky obmedzené, až obmedzujúce, Aďo si užíva leto spolu s Marys-om, ktorý si ešte nenašiel prácu a Roman sa zašíva na Trenčianskom hrade ako pomocná sila v sokoliarni.

2013 August

- Do repertoáru Ballista Squad sa zaraďuje cover verzia skladby I'm Shipping up to Boston a Roman zvažuje, či si za peniaze zarobené v kráľovských službách má kúpiť novú gitaru, alebo nie.

- Všetka letná skepsa ústi do seriózneho rozhovoru, kde si Netopiere navzájom vydiskutujú kruté pravdy, ktoré ich ťažili a Tia definitívne opúšťa kapelu.

- Začína sa pátranie po novom vokále.

2013 September

- Pátranie netrvá veľmi dlho. Už v polovici septembra sa s Netopiermi skontaktuje Soňa "Soňa", s ktorou kapela absolvuje interview a 2 skúšky a vyzerá to tak, že do zoskupenia pribúda nová krv. Na zohratie sa postupne určujú jednotlivé piesne z albumu Unidentified Noise, ako aj covery od Foo Fighters a Red Hot Chili Peppers.

- Okrem toho Aďovi opäť začína škola, Roman si predsa len zaobstaráva nový inštrument Epiphone Prophecy GX a všetko začína byť opäť veselšie.

2013 Október

- Október je pomerne rozkúskovaný výpadkami niektorých členov (psychickými, hlasovými, alebo skrátka takými bežnými), podarí sa ale uskutočniť 3 kompletné skúšky, na ktorých sa Soňa začína osmeľovať a púšťať ústa na špacír. V rámci zohrávania prebieha určitá kombinácia -coverov- a piesní z prvého albumu Netopierov.

- Marys sa popri hľadaní práce nudí a zavádza nový trend -koncepčných skúšok- v rámci napredovania kapely, ktorý mu zatiaľ nie je ofrflaný, a tak sa začínajú tvoriť plány na jednotlivé seansy jaskynných okrídlencov.

2013 November

- V novembri sa pokračuje s načatým trendom posledných dvoch mesiacov. Repertoár už činí 12 skladieb a vidina koncertov v roku 2014 sa stáva oveľa hmatateľnejšou.

-  Aďo  si dopraje prvú predvianočnú rozkoš v podobe gitary Epiphone SG Custom EX Midnight Ebony a opäť sa zdá, že sa všetko hýbe správnym smerom.

2013 December

- Záver roka 2013 sa ničím výrazne nelíši od predchádzajúcich mesiacov. Dolaďuje sa playlist, kryštalizuje sa finálna forma novej skladby s názvom Taste of Ashes a na povrch sa stále častejšie derie slovíčko -koncert-.

- Najväčší životný prerod pravdepodobne prežíva Marys, ktorý konečne nachádza prácu v hlavnom meste, a tak si môže dovoliť obohatiť zbierku činelov o Mienl HCS 16CH. Na viac sa však nezmôže, pretože úvodné investície pred prvou výplatou musia ísť najmä na ubytovanie, cestu, stravu, nehovoriac ešte o vianočných darčekoch.

- Sviatky radosti a pokoja znamenajú dvojnásobné klubovňové hodovanie, na Silvestra sa ale Netopiere rozletia do rôznych zákutí slovenského kraja, čím sa po dvoch rokoch ruší tradícia spoločného zavŕšenia roka.