2012 Január

- Nový rok začínajú Netopiere aktívnou participáciou všetkých členov na skúškach, čo sa pretavuje do podomácky spravených videoklipov k nahrávkam pesničiek Valse till Death a Frozen Swan.

- Vianoce s oneskorením dorazili k Marys-ovi vo forme nových blán, činelu Meinl C 18MC a ďalších bubeníckych vypapávok, ktoré aj tak nikoho nezaujúmajú, cestuje sa do odľahlých Veľkých Uheriec pre Aďov Marshall AVT50H a 200w bedňu, Romankovi z južných končín Slovenska prichádza poštou hračka s názvom EH Metal Muff. Zvuk sa teda opäť posúva na úplne novú úroveň.

- Do vážnych kontúr vystupuje otázka koncertu a počíta sa s tým, že by sa v najbližších dvoch mesiacoch mohlo podariť niečo zrealizovať.

2012 Február

- Február sa nesie v znamení dvoch výrazných posunov v kariére Netopierov.

- Prvý sa týka náhlych možností koncertovania, kedy už 11.2.2012 odpáli kapela nečakanú hudobnú seansu v Dubnici nad Váhom a zároveň prichystá ďalšie vystúpenie na prvý marcový víkend do Púchova.

- Na druhej strane z dôvodu miernej nespokojnosti s hladinou hluku v susednej rezidencii je banda nútená sa pohnúť ďalej so svojim úbohým životným osudom a presunúť sa od ďalšieho mesiaca do novej, lepšej a väčšej skúšobne v suteréne Obecného úradu v Beluši.

- Popritom Netopiere razia trend, že dôvod na oslavu sa vždy nájde, tak oslavujú, čo to dá, veď život je relatívne krátky.

2012 Marec

- Marec kapela odpáli hneď od jeho vchodových dverí púchovkým koncertom s názvom The March of Púchov, z ktorého následne vzniká aj niekoľko kvalitných foto- a videozáznamov.

- Týždeň na to dochádza k veľkému sťahovaniu Netopierov, z jaskyne sa stáva nová klubovňa, skúša sa na Obecnom úrade, žiaľ bez Tie, ktorá sa dôkladne pripravuje na vysokoškolské prijímačky mimo lokalít dostupných pre odbehnutie do Beluše.

- Skúšobňa a klubovňa sú patrične skolaudované, do toho sa oslavuje ďalšie Qcko-ve životné jubileum a takisto druhé výročie, kedy Netopiere uzreli svetlo sveta (a zhoreli na slnku).

- Plánujú sa koncerty, no trošku vo voľnejšom tempe, pretože sa takmer všetkým členom nahromadili starosti, činnosti a aktivity osobného a osobitého charakteru, s ktorými sa musia vysporiadať. Pomaly ale vzniká nová skladba, prvý textársky počin Romanka s názvom Mask.

2012 Apríl

- V apríli sa po dlhšom čase nedostavujú žiadne výraznejšie novinky. Plánovaný májový koncert  v Považskej Bystrici je neskôr zrušený, Tia neskúša, ostatné lietajúce cicavce majú tiež menšiu skúšobnú krízu z dôvodov školských, či iných. Do skúšobne konečne pribudli po dvoch mesiacoch skrine, Romanko sa obšťastní hračkou Maxon ROD881 a mesiac apríl sa nachýli ku koncu.

2012 Máj

- Máj je v porovnaní s aprílom oveľa živší a pestrejší. Po veľmi dlhej dobe sa podarí usporiadať skúška v kompletnom zložení, dokonca hneď dve, Netopiere dostanú možnosť vystupovať na júnovom festivale Gympelrock 2012 v Trenčíne a črtajú sa aj možnosti ďalších letných koncertov.

- V osobnej sfére Aďo úspešne skladá skúšku dospelosti, z Romanka je konečne bakalár, Tia je prijatá na viacero vysokých škôl a Qcko s Marys-om sa skrátka tešia na -podľa predpokladov- ďalšie zdarné leto.

2012 Jún

- Jún sa javí ako pohodový a zároveň plodný mesiac. Hneď počas druhého víkendu Netopiere vystupujú na prestížnom trenčianskom festivale Gympelrock, z ktorého rezultuje kvalitná live nahrávka jednej z najstarších skladieb, a to Glasses of Rain.

- Týždeň na to Aďo dokončuje svoju púť za dospelosťou a môže si tak otvoriť prvú Plzeň bez etikety -mladistvý-.

- Následne sa kapela rozhodne takmer po polroku opäť nahrať nejaké skladby a na svetlo sveta sa derie skúšobňová nahrávka piesne Hope. Začína sa rozmýšľať, čo s načatým letom.

2012 Júl

- V júli sa skúša najmä v štvorčlennej zostave bez spevu, Netopiere sa striedajú v napĺňaní letných pracovných, či zábavných povinností, no aj tak si nájdu na seba čas. Z Romanka sa stáva 22-ročný švárny mládenec, prebehnú dve grilovačky, podarí sa vypustiť na svetlo sveta aj ďalšiu domácu nahrávku skladby s názvom Us.

- 22.7.2012 sa kapela prezentuje na kultúrno-spoločenskej akcii s názvom Rockový večer na Kocke, ktorá sa sa koná v amfiteátri na Lachovci v Púchove. Prehodnotia sa nedostatky a začína sa plánovať druhá polovica leta.

2012 August

- V auguste vládne v radoch Netopierov mierna skepsa. Tia na skúšky nechodí, cvičí sa v štvor- až menejčlennom zložení. Staré veci sa kapele bez spevu skúšať nechce, tak sa skôr len improvizuje a stretávky netrvajú dlho. Vidina koncertu je v nedohľadne, nikto nevie, čo bude ďalej.

- Miernymi svetlými bodmi sú nadobudnutie novej skúsenosti, a to nahrávania obecného organu v spolupráci s obecným spevokolom ZPOZ, z ktorého skladby a recitácie budú použité v rámci kompaktného disku na prezentáciu obce Beluša. Vznikajú aj dve nové skladby, a to Marys-ova Pieces of Living Things a Qcko-v prvý autorský počin, ktorého názov ešte nechce ostatným členom predstaviť.

2012 September

- September je vysoko neproduktívny mesiac.  Marys predstaví ostatným členom svoju novú inštrumentálku Roots of Pessimism, odohrá sa jedna štvorčlenná skúška, potom na seba nemajú Netopiere čas, Marys sa odkrágľuje na viac než polku mesiaca do Rakúska a keď sa vráti, prebehne ešte jedna, opäť len štvorčlenná, ale za to kvalitná skúška a je tu koniec mesiaca.

2012 Október

- Október je mesiacom zázrakov. Tia dvakrát za sebou nachádza cestu do skúšobne, z čoho rezultuje 27.10.2012 jedno z najlepších verejných vystúpení Netopierov doposiaľ. Kvôli nepriaznivému počasiu síce nebude preslávené diváckou kulisou, no v duchu skvelej atmosféry spoločne so skupinou Dard kapela odohrá celý koncert v uvoľnenom štýle, dobrej nálade a zdarné skúšky pred koncertom rozhodne dopomáhajú k nezabudnuteľnému zážitku v považsko bystrickom B 2 klube.
- Popritom sa na 24.11.2012 naplánuje ďalší koncert, Netopiere po tretí raz zavítajú do Púchova, kde majú v pláne predviesť aj nejaké nové skladby. Meno jednej z nich konečne Qcko potvrdzuje - jeho skladba spred dvoch mesiacov má definitívny názov Addiction. Okrem toho vzniká nová, pohodová verzia známej skladby Valse till Death s prívlastkom vol. 2.

2012 November

- November letí pomedzi Netopierov pomerne rýchlo. Jediní, čo absolvujú všetky skúšky sú Aďo s Marys-om, ostatní sa striedajú v neprichádzaní. Jediný raz, kedy sa kapela zíde ako celok je v deň koncertu v Shake, týždeň pred koncom mesiaca. Fanúšikovia prvýkrát počujú novú verziu Valse till Death, cover Tre'aste a novinku Pieces of Living Things.

- Romankovi priletí spoza veľkej mláky hračka Digital Delay, blíži sa koniec roka, v ktorom by sa chceli Netopiere pokúsiť spraviť nahrávky zopár ďalších skladieb. Snáď sa im to podarí.

2012 December

- Opäť prichádza kríza ktorá sa nesie najmä v znamení skúškového obdobia. Tia pri tejto príležitosti oznámi, že ju ostatné Netopiere do februára neuvidia.

- Zvyšok kapely sa rozhodne pracovať na prekvapení pre svojich fanúšikov, ktoré držia v tajnosti a chcú ho prezentovať pri príležitosti tretieho výročia vzlietnutia Netopierov.

- Na Vianoce si Marys obohatí svoju kolekciu o nové stojany, beater, stoličku, činel Meinl C 12CH a rôzne ďalšie vychytávky. Romanko dostane nový pás na gitaru, pretože sa ostatní už nemôžu dívať, ako sa mu nástroj zosúva z krku, Silvester prebehne vo všetkej nečestnosti a máme tu Nový rok.