2014 Január

- Na začiatok roka 2014 sa toho prapríliš veľa nedeje. Skúša sa viac-menej rutinne, Soňa už občas nehľadí do papierov a obojručne zviera mikrofón počas spevu, Valse till Death je obohatený vo svojej už tretej verzii husličkami, na zmätenie publika sa Netopiere rozhodnú zocvičiť 2 covery so zhodným názvom Zombie. Nie je vylúčené, že pred prvým komplexným koncertom nevznikne ešte jeden skúšobňový, aby si poslucháči zvykli na novú speváčku a aj ona na nich.

2014 Február

- Február je na tom v porovnaní s januárom veľmi podobne. Až priveľmi, dá sa povedať. Počet skúšaných pesničiek sa ustálil na čísle 16, z ktorých je 9 pôvodných a 7 prebratých. Žiadne ďalšie sa momentálne do playlistu nepredierajú - treba ho uceliť a vyjsť s ním von.

- Na marec je naplánovaný prvý skúšobňový koncert, ktorý by mal preveriť Sonine schopnosti vystupovania pred publikom. Samozrejme, nie len jej.

2014 Marec

- Skúšobňový koncert sa stáva skutočnosťou. 22.3.2014, čiže 2 dni po 4. výročí vzniku sa Netopiere prezentujú pred nestabilným 4-7 členným publikom, ktoré prijalo pozvanie.

- Reakcie sú pomerne pozitívne, Soňa pomerne otestovaná, v blížiacich sa týždňoch teda môžeme očakávať reálne vystúpenie.

2014 Apríl

- Reálne vystúpenie zatiaľ neprichádza, stále sa na to Net opiere necítia, popritom hľadajú vhodné priestory a ťažko sa schádzajú spolu v skúšobni.

- Marys sa obšťastní hračkou vo forme digitálnej zrkadlovky, ktorou -rozradosťuje- ostatných členov napr. pri prvej tohtoročno-veľkonočnej grilovačke a výlete na Skalku nad Váhom, alebo pri pokusoch o videozáznam kapelnej skúšky.

2014 Máj

- Máj prebieha v obdobných konotáciách ako Apríl. Ďalší pokus o videozáznam, ďalšie absencie. Pri jednej z nich doladia Netopiere novú Qcko-vu -zatiaľ nepomenovanú- skladbu a Marys zapracováva Romanove podklady do piesne zvanej Anonym.

- Z Rom ana sa medzičasom stáva oficiálne nezamestnaný občan - pán magister - zo Soni zas plnoletá mladá dáma a hoci koncert ešte nemá reálne kontúry, prebieha pokus o -štúdiovú- nahrávku skladby Taste of Ashes, ktorou by chcela kapela odprezentovať svoju -novú- speváčku.

2014 Jún

- Začína leto a s ním spojené kapelné grilovačky, dovolenky, flákanie už doteraz flákaného, konce školských rokov a s nimi spojené absencie, rozhodne však nie abstinencie. Aďo už nie je -násťročný-, Roman hľadá svoje uplatnenie v spoločnosti, ani sa nenazdáme a je po júni.

- Koncom mesiaca ale Netopiere vyvinú aktivitu v podobe prihlášky do cezhraničného projektu Muzikomat, z ktorej môžu neskôr rezultovať príležitosti na koncertovanie, či iné výhody.

2014 Júl

- Júl pokračuje v nastolenom trende, narodeniny tento raz -oslavuje- Roman, teplo strieda ešte väčšie teplo a búrky.

- Projekt Muzikomat akceleruje, Netopiere sa dostávajú na 1. miesto priebežného hlasovania, za čo sú pozvané na 2 augustové koncerty na námestiach vo Vsetíne a Púchove. Nové skladby idú bokom, nastáva fáza precízneho trénovania toho, čo už má kapela v malíčku. Aspoň si to myslí. Každopádne: Už je to tu!

2014 August

- August je za posledného jeden a pol roka najutešenejším mesiacom pre Netopiere.  Soňa  absolvuje prvé 2 koncerty s kapelou v rámci súťaže Muzikomat, a to 1.8.2014 vo Vsetíne a 22.8.2014 v Púchove, vznikajú nové videonahrávky, plány a koncom mesiaca je všetko vyfarbené najružovejšími farbami.

- Po koncertoch jaskyniari uvažujú nad novými zaujímavosťami, akými sú napr. -épéčko- nahrané v štúdiu, videoklip, skupinové promo fotenie a mnoho ďalších vecí, k tomu sa pridávajú plány na skúšanie nových vecí, na ktoré počas príprav na koncerty nebol čas. Sú nimi Anonym, Good Bye a dva pokusy o slovenské skladby s názvom Narkóza a -pravdepodobne- Agónia.

- Úderom polnoci v posledný deň mesiaca Netopiere víťazia v 1. kole súťaže Muzikomat s počtom hlasov 2794, čo ich posúva do novembrového finále, v ktorom budú súťažiť o slušný honorár s kamarátmi z Preničzanič a Dard-u.

2014 September

- Veľký augustový -boom- sa v septembri mierne spomalí, napriek tomu ale Netopiere nelenia. Vďaka víťazstvu v 1. kole Muzikomatu sú rodnou obcou pozvané vystúpiť v rámci akcie Belušská korčuľa 2014. Koncert sa koná 20.9.2014 a hneď je označený za legendárny - ako pódium slúži kapele celé priestranstvo pred Obecným úradom, poslucháčov je síce pomenej, napriek tomu sa ale -burčiaková- sezóna odzrkadľuje v plnej kráse. Roman na vystúpení skúša nové kombo Laney LC30-112, Aďovi prasknutá struna takmer odreže prsty a všetci sa bavia do západu slnka. Po ňom nasleduje posledná opekačka sezóny na Lednických Rovniach.

- Termín finálového vystúpenia sa presúva až na záver novembra, jaskyniari tak môžu skúšať dosýtosti.

2014 Október

- Október je chladný, surový a tmavý. Outdoorové akcie dostávajú červenú a vnútri sa skúša príležitostne. Časté absencie členov pokroku nepomáhajú, napriek tomu sa dotvára  vokál a trénuje sa najmä trojica nových vecí Anonym, Narkóza a Agónia.

- Roman si odkrúti svoj prvý mesiac na doktorandskom štúdiu, Aďo takisto v škole pilno zarezáva, Qcko opäť mení zamestnávateľa,  webstránka Netopierov naberá novú grafickú podobu, mesiac len tak preletí okolo a už je preč bez výraznejšieho povšimnutia.

2014 November

- November prináša finále Muzikomatu a všetky skúšky sa sústredia práve naň. Napriek tomu sa prípravám nevyhnú komplikácie. Soňa odspieva 6-pesničkový koncert pod antibiotikami, tréma zohrá svoje a Netopiere nakoniec finišujú až na 3. mieste spomedzi slovenských skupín.

- V pozadí všetkého pomaly vznikajú nové náznaky skladieb, na nácvik ktorých zatiaľ nie je čas. Skupina si uvedomuje nutnosť zapracovať na pódiovom vystúpení a s hlavami plnými nových nápadov je odhodlaná. Zatiaľ ale nevie, na čo presne.

2014 December

- Končí sa ďalší -pomerne úspešný- netopiersky rok a hoci začiatok decembra prináša nečakané komplikácie v skúšaní, s prichádzajúcim vianočným voľnom sa podarí dostaviť všetkým členom do skúšobne v jednotnom čase a dolaďuje sa finálna podoba nových piesní - Recognize a Love to Make You Laugh.

- Ježiško podporuje v hudobnej kariére len Marys-a, ktorému prináša činel Meinl CC16EMC, plánované kapelné -promo- fotenie sa presúva predbežne na január, koncertné možnosti, či nahrávanie -épéčka-, okolo ktorého sa čeria hladiny rozhovorov, sú zatiaľ v neurčitých rovinách, a tak si skupina s istými nepomenovanými predsavzatiami želá len to najlepšie do nového roku.