2011 Január

- Aďov progres je neuveriteľný a krátko po novom roku už najmladší člen zoskupenia ovláda všetky skladby Netopierov.

- Do výbavy kapely pribúdajú 500W monitory a RHsound zosilovač. Qcko vymieňa starú basgitaru za novú krásavicu, Ibanez BTB.

- Po niekoľkých planých pokusoch v hľadaní vokalistu sa na inzerát skupiny ozýva Tatiana "Tia", ktorá prichádza na skúšku, kde si vzájomne padnú s bandou do oka. Ugandské netopiere sa rozrastajú o nového člena a konečne sú spokojné so svojím zložením.

- Reálne kontúry začína naberať aj nová webstránka.

2011 Február

- Prebieha prvá vokálna skúška, na ktorej Tia deklaruje, že hodlá priniesť do pesničiek úplne nový rozmer. Ostatné Netopiere nemajú voči tomu žiadne výhrady. Žiaľ, kvôli nepredvídateľným okolnostiam je to aj posledná vokálová skúška v tomto mesiaci.

- Qcko predáva svoju starú basgitaru.

- Dochádza k nahrávaniu novej aparatúry a pesničiek cez ňu hraných na mobilný telefón, nahrávky ale nie sú úplne podľa predstáv Netopierov.

- Po tvorivej prestávke sa opäť objavujú nové skladby, ktorými sú Phobia a zopár ďalších, ktoré sú v štádiu prípravy.

2011 Marec

- Netopiere cvičia, no Tii sa akosi nedarí nájsť cestu do skúšobne, tak si ostatní členovia popri hraní už miliónkrát obohraných piesní nájdu zábavu v stolovej hre Party Alias, v ktorej bubeník zatiaľ nenachádza premožiteľa.

- V kapele sa osavujú tri udalosti. Prvou je ročné výročie samotného zoskupenia, druhou je Qcko-va dvadsaťpäťka znamenajúca konečne zmenu občianskeho preukazu a treťou moment, kedy má Marys po troch rokoch opäť raz dlhšie vlasy než Romanko.

- Vzniká nová vypapávka s názvom Dance of Dark Butterflies.

2011 Apríl

- Cvičí sa stále bez speváčky, vynútenú pauzu priniesol návalový finiš Romankovej bakalárky.

- V Party Alias natiahol Marys šnúru už na 9 víťazstiev v rade, pokus o zopakovanie veľkonočnej hodovačky bol síce na dvakrát, no predsalen úspešný, inak sa nič extra neudialo.

2011 Máj

- Napriek Romankovej enormnej snahe pri finišovaní bakalárky nie je náš sólujúci gitarista pripustený ku korytu a kvôli nepochybne zaujímavému predmetu Ontológia si musí zopakovať celý jeden ročník. Marys prevzal jeho štafetu a krvopotné dokončovanie záverečnej práce sa teraz drží jeho. Aďo sa pre zmenu -trápi- seminárnou prácou na tému Alkohol.

- Inak všetko po starom, žiadne väčšie zmeny sa nedejú, akurát Marys nachádza prvýkrát premožiteľa v hre Party Alias.

2011 Jún

- Na rozdiel od mája sa toho v júni deje až-až. Marys odovzdáva a následne aj obhajuje svoju bakalárku týkajúcu sa mesta Ilava, Qcko má cestovnú horúčku a pendluje na trase SVK-CZE akoby bolo ešte pred revolúciou, Aďo na svoje pomery úspešne dokončuje predposledný ročník gymnázia, Romanko berie vcelku nahustené smeny v Továrni na sny a Tia konečne nachádza cestu do skúšobne.

- Počas Papuče sa podarí spontánne zorganizovať minikoncert pre dvoch divákov, ktorí doteraz nikdy nenavštívili Netopieriu jaskyňu. Bol zaznamenaný prvý nefalšovaný potlesk viažuci sa k tvorbe tejto sviežej kapely.

2011 Júl

- Júl sa javí ako najzdarnejší mesiac. Tia už triafa do skúšobne pravidelne, bráva so sebou dokonca sympatickú morálnu podporu, počet pesničiek, ktoré okrem textu a hudby majú už aj spev rapídne stúpa a napriek Romankovým, Aďovým, Qcko-vým a Marys-ovým individuálnym týždňovým výpadkom sú zaznamenané najlepšie skúšky v histórii.

- Organizujú sa kapelné aj rozšírené grilovačky, či akcie podobných rozmerov. Z Romanka sa stáva starý cvongeľ, ktorý už môže ochutnávať sladovú whiskey aj na divokom západe, z čoho rezultuje jedna mega-brutal-unplugged akcia, ktorá sa nedá opísať slovami, jedine akby fotkami, či nahrávkami.

2011 August

- Netopiere prežívajú asi zatiaľ najradostnejšie obdobie v rámci skupiny. Skúša sa, opeká sa, hoduje sa, všetci členovia sa stretávajú na skúškach, začínajú sa riešiť termíny prvých koncertov, či spôsoby tvorby prvých nahrávok. Takmer všetky pesničky sú obohatené o spev, dochádza k oprave a zvýšeniu výkonov monitorov a je to skrátka úplne úplné.

- Do toho ešte vzniká mrazivo chladná lahôdka s názvom Frozen Swan.

2011 September

- Prebieha promo fotenie aktuálneho zloženia kapely v lokalite belušskej suburbie, z ktorého vzchádzajú mimoriadne podarené kúsky.

- Leto odlieta do zóny -pápá-, podaktorým členom začína opäť škola, inak sa ale všehovšudy nič až tak prapríšerne nemení. Minimálne raz do týždňa sa skúša, pribúda nový hardware vo forme mikrofónu Gatt LD-5, externej zvukovky Alesis iO2 a Romanko sa snaží niečo kompenzovať prostredníctvom komba Fender FM212R. Aj za pomoci nich vzniká nová beta-nahrávka už legendárnej skladby Sunlight. Viac nahrávok sa vďaka nepredvídaným okolnostiam nepodarilo v septembri zaznamenať.

- Črtajú sa možnosti prvých koncertov na konci októbra -u Senka- v Beluši, koncom novembra v rámci Aďovej stužkovej v Streženiciach, či začiatkom decembra niekde v Dubnici. Uvidíme, čo z toho sa nakoniec podarí zrealizovať.

2011 Október

- Prvý koncert oficiálne potvrdený na posledný októbrový piatok. Kapela tak venuje všetko svoje tohomesačné úsilie prípravám na túto veľkolepú akciu. Skúšajú sa playlisty, tlačia sa plagáty, vybavuje sa všetko podstatné, Qcko kvôli výberu outfitu cestuje až do Talianska.

- Z Tie už nie je tínedžerka, na oslavu tohto prelomu ale nie je v priebehu skúšania čas, všetko sa rieši až na samotnej akcii.

- Nakoniec to prichádza. Veľký zlom v kariére. 28.10.2011 sa v belušskom Western pub-e v spolupráci s púchovskou kapelou Fight4life koná prvý verejný koncert Netopierov s názvom Belušský ROCKtóber. Napriek tomu, že mnohí, ktorí prisľúbili účasť, sa nakoniec na vystúpení neukázali, koncert dopadol priam výborne a tí, ktorí prišli si ho dosýosti užili.

- Po koncerte Netopiere rozmýšľajú, čo ďalej. Na povrch stúpajú možnosti ďalších vystúpení, účinkovanie v študentskom rádiu, nácvik ďalších piesní, ktoré museli ísť z dôvodu tréningu na vystúpenie bokom, či tvorba ďalších skúšobňových nahrávok. Uvidíme, kam kroky okrídlencov nakoniec povedú.

2011 November

- Pre Netopierov nie úplne najplodnejší mesiac. Doľahla na nich mierna eufória po prvom úspechu a zvoľňujú tempo. Nevedia, kam skôr skočiť, tak radšej len stoja. Na skúškach sa viac šantí než skúša, z Aďa sa stáva ostužkovaný maturant.

- Za zmienku stojí snáď len nahrávka notoricky neznámej, zato veselej piesne Oxymoron.

2011 December

- Pokoncertný splín mierne ustupuje, ďalší krôčik pre kapelu a tým aj skok pre ľudstvo je však naďalej len v rovine diskusie. Cvičí sa z rôznych príčin len inštrumentálne, do repertoáru sa pomaly zapracováva prvá rýdzo ľúbozvučne slovenská vec s názvom Romantika v rozklade.

- Qcko-vi pribúda do výbavy multiefekt Boss GT-6B, Netopierom do skúšobne nový monitor.

- V rámci nehudobných vecí sa hoduje a popíja do sýtosti, vianočné a silvestrovské obdobie po pomerne zdarnom cykle dvanástich mesiacov treba predsa patrične osláviť, z čoho rezultuje aj úspešná akcia z dôvodu ukončenia roka v Aďovej rezidencii dávajúca podnet k načatiu novej tradície.